XC seriál BAHNO

AKTUALIZOVÁNO 20.3.2020
Vážení přátelé cyklistiky a běhu,
v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a v souladu s dalšími nařízeními Vlády RUŠÍME jarní variantu seriálu Bahno 2020 a připravujeme přesun akce (všech tří závodů) na PODZIMNÍ TERMÍN tak, aby kontinuita seriálu zůstala zachována.
Děkujeme vám za pochopení a věříme, že všichni, kdo se na závod přihlásili nebo s účastí na něm počítali, nám zachovají přízeň. Sledujte, prosím, v následujících dnech a týdnech tyto stránky, kde budeme zveřejňovat aktuální informace.

Fórum

RSS
3 příspěvky. Toto téma je již uzamčeno.
[ Zjednodušit ]

 • Změny a náměty pro rok 2014
  2 odpovědi sbaleny  5
  directorDan (pořadatel)
  14.04.2013, 02:06
  #permalink
  Tímto rozpoutáváme diskuzi k možným změnám na příští rok.

  Jak už v závěrečném proslovu zmínil letošní ředitel Bahna Radek Novák, uvažujeme především o "stlačení" čtyř (respektive pěti) startovních vln do dvou, to znamená místo dosavadních startů v 11:00 (2 okruhy), 12:00 (3 okruhy), 13:45 (1 okruh) a 14:30 (4 okruhy) na 12:00 (1 a 2 okruhy) a 14:00 (3 a 4 okruhy), mezitím děti 6 - 9 let. Pořadatelsky to bude děsnej mazec, ale to je náš problém. Pro závodníky by to mělo přinést větší sepětí, lepší setkávání, kratší dobu mrznutí a tak. Co vy na to?

  Další věc je úsilí, které hodláme vyvinout směrem k zařazení do bodovaného kalendáře KVSC. Vážíme si toho, že nám lidé z místního svazu vycházejí poslední dva roky vstříc ohledně licenčních obstrukcí ČSC, ale zároveň máme za to, že doba nazrála k užší spolupráci. My máme co nabídnout a věříme, že výsledkem by měla být vyšší účast bikerů a bikerek na západ od Karlových Varů. Protože fakt na Bahno přijedou lidi z Polska, z Německa, z Moravy - a kde jsou sakra Sokolováci, Březováci, Chebáci? Prostě "místní". Nasrali jsme snad někoho? A jestli jo, tak čím? A proč nám to kurva neřeknou? Ale vážně, to musí být nějaké nedorozumění ... Oslovíme seriozně krajské činovníky a myslíme si, že vy je už teď můžete trochu naťuknout. Co vy na to?

  Nemůžeme opominout ani další detail. Přiznáváme, že (jako pro všechny organizátory cyklistických závodů) je pro nás svým způsobem obtížné zajistit dobrovolnu pořadatelskou službu, ekonomiku a věci okolo. Jasně že víme (a děkujeme), že třeba při závodech dětí 6-9 let si nám na trase 300 metrů stoupnou rodiče a příbuzní a nám to fakt pomáhá. Ale co byste řekli tomu, že nejde jen o "stojku" v lese nebo odkaz na soukromou fotogalerii. Nabízíme plnohodnotnou spolupráci majitelům regionálních firem, případně prostřednictvím kompetentních firemních zástupců. Nejsme žádní somráci. Nabízíme zaběhlý atraktivní závod se zajímavým dosahem a jasnou cílovou skupinou, a nechceme "kačky". Bavme se o věcném plnění, prezentaci relevantních firemních produktů formou cen při vyhlášení, možnosti umístění firemních stánků v prostoru prezence; jméno firmy v názvu seriálu (XY Bahno 2014) atd. Případná další spolupráce na srpnovém maratonu. Možností je pořád hodně, tzv. krize je jenom umělý výplod bílých límečků z Wall Streetu a zbytek světa se pro jistotu prostě posral. Co vy na to?

  No a k tomu další náměty, o kterých ani nevíme. Sem s nimi, je to váš závod 

  • Re: Změny a náměty pro rok 2014
   userM.Fíca
   16.04.2013, 00:03
   #permalink
   1. Díky za další Super-ročník (zvlášť ten sníh se vám letos povedl - konečně pořádná bajkovačka!)
   2. Sloučení startů vypadá dobře - víc lidí na trati bude fajn (i když mi stejně nakonec všichni zdrhnou...)
   3. Zařazení do poháru KVSC by mělo motivovat k početnější účasti, může být ale zajímavé i z druhé strany - tedy tradiční účastníky Bahen nalákat k jiným krajským závodům. A asi to bude chtít zvážit, jestli počítat jen vybraný závod, nebo celý seriál (např. po vzoru započtení Březovského etapáku).  Jinak mě ještě napadá jeden zádrhel - tím jsou kategorie, konkrétně ty žákovské - pro pohár nejspíš bude nutné se přizpůsobit jeho pravidlům.
   4. V posledním bodě bohužel nemám nic moc co nabídnout, kromě příslibu že se budu snažit nadále zajišťovat nějaké ty závodníky, aspoň tak jako dosud.
   Přeju zdar a sílu v přípravě letního Artíka.

  • Re: Změny a náměty pro rok 2014
   userperry
   16.04.2013, 06:56
   #permalink
   Čau,

   za mě smrsknutí startů jedině dobře. Z hromadnejch startů jsem jel jenom Letňák, ale myslim, že ty tratě maj mnohem větší kapacitu, než to, co nás tam dneska jezdí. Maximálně bude trošku chumel na startu, ale vono se to stejně za chvilku roztrhá.

   S tim souvisí i to, jestli minimálně čtyřicátníkům taky nenapálit 4 kola. Mě letos třeba mrzelo, že si nemůžu zasoutěžit třeba s Děbim od nás z týmu a Fíša se kvůli tomu dokonce přihlásil k nám třicátníkům, aby jezdil delší závody. Ale k tomu by se samozřejmě měli chlapi, kterejch se to týká, vyjádřit sami.

   A poslední, co s tim souvisí, proč startovat ve 12:00 a 14:00, proč ne 11:00 a 13:00 nebo pro mě ranní ptáče dokonce ideálně 10:00 12:00? Já jsem zvyklej, že třeba běžecký krosy a triatlony startujou v 10 nebo 11 a půl třetí je na mě hrozně pozdě. Člověk vstane, zazávodí si a když je hezky, tak to může jít odpoledne třeba ještě vytočit na silničku (nebo letos spíš na běžky) a nemá kvůli hodinovýmu závodu celou sobotu v háji. A co teprv ještě větší nervózové, co maj starťáky, ty se celý dopoledne ani nenají :-)

   A pak mam ještě jednu, možná trochu kacířskou myšlenku, jestli z časovky neudělat taky klasickej hromadnej start. Bylo by to na zamyšlení, jestli to Čankov snese, případně posunout start někam jinam, ale mě osobně časovka nic moc neříká a třeba špatně změřený časy na podzim dost lidí rozladili a já kvůli tomu letos přemejšlel, jestli časovku vůbec jet, když tam vypustim duši a pak mi to stejně někdo blbě zmáčkne.

   No a nakonec zařazení do poháru nebo jakymkoliv jinym způsobem snahu o zvýšení účasti a konkurence vítám. Sice pak už třeba nebudu vozit domů takový krásný hliněný medaile, ale čert to vem.

© A.M.bike, z.s., web & design: Daniel Danielčák 2002 - 2020 | admin | 1 on-line  | 303725 visits ↑↑↑