Přeskočit na obsah

O závodě

Vážení přátelé cyklistiky a běhu,

karlovarský spolek A.M.bike pro vás v letošním roce již podvaadvacáté připravil tradiční XC akci na závěr sezóny – Podzimní­ Bahno.

Narozdíl od jarního čtyřdílného seriálu se jedná o jeden závod – cross-country časovku na cca 7 km dlouhém okruhu.
Závod koncipujeme jako rozloučení­ se sezónou pro bikery a běžce nejen z karlovarského regionu.

Celá trasa časovky je situována do bezprostředního okolí Karlových Varů a je poznamenána především členitým terénem v kopci nad Bílou skálou v lokalitě mezi obcemi Čankov a Mezirolí.

Tým pořadatelů se těší na setkání s vámi všemi po nabitém roce. Věříme, že podzimní Bahno bude pro jednotlivce i celé rodiny tím pravým místem pro důstojné rozloučení s končící sezónou a především vhodnou příležitostí pro setkání­ přátel, které k sobě pojí společná záliba v jízdě nebo běhu.

Podzimní Bahno je tradiční, dnes již kultovní „zavírák“ (nejen) bikerské sezóny. (Od jara roku 2015 skýtá možnost zápolení i pro běžce, kterým sezóna pravděpodobně ještě nekončí, a od podzimu roku 2016 i pro běžce se psy.) Koná se každoročně od roku 2002 a jeho organizátoři, kteří jsou sami náruživými vyznavači horských kol, jsou od roku 2000 zároveň pořadateli letního Karlovarského AM bikemaratonu, nejmasovější cyklistické události regionu.

MTB časovka s individuálním startem je vhodná pro cyklisty každého věku – vypsáno je 16 kategorií! Poměr délky, převýšení a technické náročnosti trasy je volen tak, aby většina kategorií strávila v sedle cca 3/4 hodiny. V případě nejmenších dětí jde především o to, aby vstřebaly atmosféru kolem závodu, v pohodě si zasoutěžily bez stresujícího vlivu přemrštěných ambicí rodičů a zvykaly si na způsob organizace a průběhu podobných podniků, aby pak v pozdějším věku tyto zkušenosti zúročily. Naopak žákovské a juniorské kategorie nijak nešetříme. Závodí na stejném okruhu jako kategorie dospělých, což tuto akci odlišuje i od tak prestižních podniků, jako je Český pohár. Máme za to, že tento náš postoj je pro cyklistický dorost přínosem, což nám mladé naděje svými výkony potvrzují.

Účast běžců (i se psy) na cyklistické části není povinná, stejně jako je dobrovolná účast bikerů na části běžecké. Pořadatelé otevřeli běžeckou část ve snaze přiblížit trať dalšímu sportovnímu odvětví, a vycházejí tím také vstříc vyznavačům obou disciplín, kteří byli v minulosti postaveni před těžkou volbu mezi dvěma termínově kolidujícími závody. Věříme, že vyznavači dobrého běhu naše úsilí ocení smysluplnou účastí, která pro nás bude signálem pro organizaci Bahna v tomto rozšířeném formátu i v následujících letech.

Společnými prvky běžecké a cyklistické části Podzimního Bahna jsou termín konání, pořadatelský servis, ale především identická lokalita a trať závodu. Závod se koná za každého počasí s výjimkou životu nebezpečných situací a kalamit.

Akce má i svoji březnově-dubnovou variantu – Jarní Bahno, které otevírá (přinejmenším regionální) bikerskou sezónu. Nejedná se už ovšem jen o časovku, ale o čtyřdílný seriál, jehož závěrečný závod je shodný s podzimní Časovkou.

Sdílejte tuto stránku: