Přeskočit na obsah

Novinky a změny v roce 2024

Opět se sešel rok s rokem, zima nás zvolna opouští a lesní pěšiny ožívají prvními nedočkavými vyznavači sportu. Ani pořadatelé nezahálejí a dělají vše pro to, aby závod v nadcházející sezóně pozvedli na vyšší úroveň a učinili jej pro vás zase o něco lepším a zábavnějším.

Lokality

Nejpodstatnější novinkou letošního ročníku je změna lokalit dvou ze závodů, a s tím souvisejících tratí.

  • Dějiště (respektive start a cíl) druhého závodu, se posouvá z vyhlídkové plošiny Camera obscura na Třech křížích o plných 100 metrů výš – na vrchol nejvyššího kopce v centru Karlových Varů, Goethovu vyhlídku. Na příjezdové cestě je možnost parkování a u rozhledny, kde bude účastníkům k dispozici restaurace, poslouží našim potřebám i nový altán. Víme, že původní trať na Třech křížích se v minulosti těšila velké oblibě. Dobrá zpráva tedy je, že nová trať je se starou prakticky totožná. A máme ještě jedno želízko v ohni – v jednání je vedení části závodu horním úsekem nově vybudovaného Goetrailu, který by tímto měl mít premiéru! Držme si palce, snad to vyjde. Podařilo se, pro využití Goetrailu máme povolení!
  • Poslední, čtvrtý závod – časovka jednotlivců – opouští po letech obec Čankov a přesouvá se na staronovou lokalitu Svatý Linhart, jehož okolí řada z vás zná z Karlovarského bikemaratonu. Zde nám bude k dispozici skleněný altán a přilehlé okolí v areálu ředitelství Lázeňských lesů a parků jednak pro zázemí závodu, jednak pro vyhlášení celkových výsledků seriálu. Účastníkům bude k dispozici i restaurace Linhart.

Na detailech těchto závodů intenzivně pracujeme. Proto zvláště mapy tratí, uvedené v propozicích, doznají v následujících týdnech některé úpravy.

Oběma těmito změnami jsme vyšli vstříc požadavku ředitelství Lázeňských lesů a parků, které nám s pochopením každoročně uděluje souhlas s konáním akce na pozemcích, které má ve správě. V případě časovky sehrála svoji roli také skutečnost, že restaurace Sedlecká pivnice, která nám propůjčovala sál pro vyhlášení celkových výsledků, ukončila svůj provoz. Nádherné, technické trati na Čankově se ale nechceme vzdát úplně; pokud se nám podaří sehnat náhradu za Sedleckou pivnici, chceme v oblíbené lokalitě uspořádat podzimní variantu časovky.

Goetrail. Specialisté si zaskáčou, ale skoky lze samozřejmě bezpečně objet.

Grafika

A protože se letos změnily lokality dvou ze závodů seriálu Bahno, dostaly nová loga. Ta budou samozřejmě i na medailích. Zde jsou všechna:

Michal
Goethovka
Letní kino
Linhart

Registrace a časomíra

Na prvním závodě na Michalu si přátelé ze Sokolovské čtyřiadvacetihodinovky zajišťují časomíru z vlastního zdroje. Ostatní závody využijí osvědčených služeb Honzy Sokola ze Sokotime. Na všech závodech seriálu preferujeme on-line registraci dopředu, přihlášky na místě budou nově o 50 Kč dražší.

Občerstvení

Dlouhodobě nás trápí, že není v našich možnostech zajistit na všech závodech seriálu hygienické a důstojné občerstvení s odpovídajícím zázemím vlastními silami. Takže letošní scénář: Na koupališti Michal mají pořadatelé k dispozici zastřešený pevný stánek s dostatečným výběrem. Na Goethovce a Linhartu mohou účastníci využít služeb místních restaurací, s nimiž dohodneme, aby měli v nabídce kromě obvyklé nabídky i např. teplé párky a podobně. Na Letním kině předpokládáme opékání vuřtů. Na všech závodech bude balená pitná voda a teplý čaj zdarma.

Bahenní král

Po loňské úspěšné premiéře Bahenního krále, který vznikl rozšířením seriálu Bahno o aktivity spolku MTB KV z.s., chceme letos tento formát zopakovat. Bahenní král zahrnuje 4 XC závody a 3 časovky:

  • XC Michal Sokolov – 23. 3.
  • Goethovka Karlovy Vary – 30. 3.
  • Letní kino Karlovy Vary – 6. 4.
  • Časovka Linhart VARYÁDA 13. 4.
  • Časovka do kopce bike vs RUN Sokolov – 6. 9.
  • XC Bike Motokros Loket – 28. 9.
  • Časovka Čankov – 2. 11.

Až budou jasné podrobnosti, věnujeme Bahennímu králi samostatnou stránku s propozicemi.

Sdílejte tuto stránku:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..