Přeskočit na obsah

Info před čtvrtým závodem 2024

Seriál zítra (sobota 13. 4.) zakončí finální díl na Linhartu v Karlových Varech pod názvem Linhart VARYÁDA XC Bahno. Dynamická trasa s nejmenším převýšením z letošních čtyř závodů provede účastníky terénem lesních pěšin a cest v oblíbené lokalitě lázeňských procházek.

Dějištěm závodu je areál Svatého Linharta a startuje se z přilehlého parkoviště. V areálu můžete využít občerstvení v místní kavárně, kde budou mimo nápojů k dostání i vuřty na venkovní opečení. V exteriéru je dostatek laviček, sloužících k posezení. Všechny účastníky čeká na prezenci ve skleníku porcelánový suvenýr ve tvaru holínečky.
Vzhledem k teplému počasí nebudou pořadatelé připravovat horký čaj. V místě startu (na parkovišti) bude k dispozici balená voda a minerálka.

Dějiště závodu – Svatý Linhart
Suvenýr ze závodu

MTB

Na ČASOVCE startují MTB závodníci v rozestupu 15 – 30 vteřin (v závislosti na počtu účastníků), stylem „kdo dřív přijde, ten dřív jede“ podle pokynů pořadatelů. Kategorie B1 a B2 od 11:00 (1 kolo), ostatní od 12:00 (2 kola). Kategorie A (děti) absolvuje v tomto čase rovněž časovkářský start na vlastním okruhu v počtu kol určeném pořadatelem podle převažujícího věku účastníků. Je pro ně připravena krátká trať s minimem převýšení v blízkosti prezentace pod pohodlným dohledem rodičů.

Dětský MTB okruh

Vyhlášení MTB vítězů 4. závodu a celkových vítězů seriálu proběhne od 15:00 (zpracování celkových výsledků chvíli trvá) přímo v areálu Svatého Linharta na pódiu vedle prezenčního skleníku. Vítězové závodu obdrží jako vždy medaili a diplom, pro celkové vítěze seriálu v disciplíně MTB jsou připraveny porcelánové medaile z dílny ředitele závodu a věcné ceny.

Porcelánové medaile za celkové umístění

Zítra se rozhodne o celkovém prvenství v disciplíně MTB. Zajímavá (především pro „bednaře“) je z tohoto pohledu tabulka průběžného pořadí po 3. závodě. Časovka na Linhartu může pořadím ještě pěkně zamíchat. Nezapomeňte, že nárok na celkové umístění mají pouze účastníci s minimálně dvěma absolvovanými závody, včetně toho posledního!

Běh a canicross

Canicross a běžci startují v 10:00, respektive v 10:30 rovněž časovkářským stylem. Vyhlášení vítězů běhu a canicrossu proběhnou bezprostředně po doběhu kategorií do cíle a zpracování výsledků. Pejskaře prosíme o ohleduplnost vzhledem k nedaleké oboře s divokou zvěří.

Příjezd a parkování

Jediný možný příjezd autem je odbočkou ze Studentské ulice poblíž vodní nádrže Březová.
Nezajíždějte až k místu startu! Parkovat je možné jen na novém parkovišti v nedalekém Doubském lomu.

Počasí

Má být opět teplo (17 – 21°C), polojasno až jasno. Podrobná předpověď počasí.

Pro ty, kdo v disciplíně MTB soutěží o celkové umístění v seriálu, bude následující sobota rozhodující. Neváhejte a přihlaste se na závod on-line nebo v den konání na místě!

Sdílejte tuto stránku:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..